Obal cd

Aktuální CD "LSD 2005" v prodeji zde.


Aktuální koncerty:


TOPlist
Zpět

Skupina LSD vznikla v roce 1993, ale dnes už vlastně nikdo přesně neví jak. V každém případě u jejího zrodu stáli Martin Ruttner a Michal Sýkora, kteří jsou s kapelou spjati dodnes. Na ostatních muzikantských postech se v proudu let vystřídala celá řádka spoluhráčů.

Zhruba deset let se kapela snažila překonat mantinely západočeského regionu a kromě sporadických výjimek (spolupráce s firmou Monitor EMI, festivaly po ČR ) se jí to nepodařilo. V této době vznikla první demonahrávka „Kousek z nás“ a dvě řadová alba „Na popel“ a „Namalovanej svět“.

Přelom století znamenal pro LSD zatěžkávací zkoušku, protože vše směřovalo k jejímu zániku. Svoji roli sehrálo mnoho okolností, které dnes už nemá cenu rozebírat. Krokem do prázdna byla i krátká existence skupiny s názvem WABANK, což byl jakýsi pokus ohromit s novým jménem kapely. Naštěstí se to nepovedlo, a tak došlo na happyend.

Skupina LSD je zpátky, lepší, než kdykoliv předtím, má úplně novou desku a můžete ji znovu vidět a především slyšet na koncertech. Kapela překonala hranice regionu, koncertuje a získává nové fanoušky po celé ČR a míří i do zahraničí. (SR, Francie) Je to kapela, složená ze zkušených muzikantů a její účinkování na řadě prestižních akcí a společná vystupování s kapelami jako např. No Name, Team, Chinaski, Ready Kirken, Horkýže Slíže apod. dávají tušit, že hudba LSD stojí za pozornost. Na podzim roku 2005 objela v rámci akce Gaudeamus se svými koncerty celou ČR, a tak představila především svůj nový repertoár příznivcům po celé republice.